Make your own free website on Tripod.com

AMATEUR ISRAEL DANCESPORT ASSOCIATION - A.I.D.A.- Ballroom and Latin Dancing

IDU World Cup Tel Aviv - Results

HOME
ABOUT US
DANCE SCHOOLS
DANCESPORT IN ISRAEL - coming events, seminars, dance schools, news
Rules and Regulations
ISRAELI DANCERS ABROAD
DUTCH OPEN
COMPETITIONS and RESULTS
Fabulous Photos
PHOTOGRAPHS - "60 YEARS TO THE STATE OF ISRAEL"
Blackpool
ISRAEL WORLD EVENTS - photographs
WORLD DANCE COUNCIL and AMATEUR LEAGUE
NEWSLETTER
LINKS - National and International
CONTACT US

Category: 19+ . St amateur

Semifinal
Cpl# Names Club City W T SF Q VW Total Recalled
A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G
154 Kudriashov Dmitry - Kilunovsky Katia Elvin club Rishon leZion X X


X

X

X X
X X


X
X X

X X

X


X
15
159 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad X
X X X
X X

X
X

X
X X X X


X
X
X X
X X

19 V
165 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod X X
X X X X X X X X X X X X X X X
X X
X X X X X X X X X X X X X 32 V
167 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
X X X X X X

X X X
X

X X X
X
X X X X X X

X X X
X 24 V
168 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva

X X
X X X X X X

X X
X X

X X
X X

X X
X X
X X 22 V
169 Farber Rony - Dehktiar Lina Santaka Natsrat Ilit X
X





X

X
X
X
X X
X
X




X X
X
X 14
171 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
172 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Ukraina Ukraina X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X
X X X X X X X X 34 V
178 Kogan Yakir - Shapiro Anastasia Elvin club Rishon leZion
X

X

X X

X
X
X

X

X X

X X X X



X
15



Final

Waltz
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
159 4 4 2 6 4 4 6


5 --- --- 4 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
165 3 3 4 5 5 3 2

4 --- --- --- 3 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 5 6 5 4 3 6 4



5 --- 5 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
168 6 5 6 3 6 5 5



4 --- 6 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
171 1 2 1 2 1 1 1 5 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
172 2 1 3 1 2 2 3
5 --- --- --- --- 2 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Ukraina Ukraina


 

Tango
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
159 4 6 5 6 5 4 6



4 --- 6 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
165 3 4 6 5 3 3 4


5 --- --- 3 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 6 5 4 4 4 5 2


4 --- --- 4 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
168 5 3 3 3 6 6 5



5 --- 5 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
171 2 2 1 2 1 1 1 4 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
172 1 1 2 1 2 2 3
6 --- --- --- --- 2 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Ukraina Ukraina


 

Slow Foxtrot
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
159 5 5 3 6 4 5 5



6 --- 5 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
165 3 3 5 3 5 3 2

5 --- --- --- 3 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 6 6 4 5 3 4 3


4 --- --- 4 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
168 4 4 6 4 6 6 6




7 6 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
171 1 1 1 2 1 1 1 6 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
172 2 2 2 1 2 2 4
6 --- --- --- --- 2 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Ukraina Ukraina


 

Quick step
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
159 4 6 6 6 4 6 6




7 6 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
165 3 5 3 3 6 3 2

5 --- --- --- 3 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 5 4 5 5 3 4 4


4 --- --- 4 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
168 6 3 4 4 5 5 5



6 --- 5 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
171 2 2 1 2 1 1 1 4 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
172 1 1 2 1 2 2 3
6 --- --- --- --- 2 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Ukraina Ukraina


 

Vien Waltz
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
159 6 6 5 5 4 3 5



5 --- 5 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
165 3 4 3 4 5 4 3


6 --- --- 3 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 5 3 6 3 3 5 4


4 --- --- 4 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
168 4 5 4 6 6 6 6




7 6 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
171 2 1 1 1 1 2 1 5 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
172 1 2 2 2 2 1 2
7 --- --- --- --- 2 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Ukraina Ukraina


 

Total
Cpl# W T SF Q VW Total Result Names Club City
159 4 6 5 6 5 26 5 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
165 3 3 3 3 3 15 3 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 5 4 4 4 4 21 4 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
168 6 5 6 5 6 28 6 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
171 1 1 1 1 1 5 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
172 2 2 2 2 2 10 2 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Ukraina Ukraina


 

Letter Judge Name
A Abtate Jerry
B Archaya Roman
C Drenth Harold
D Mashin Igor
E Mashkov Aleksander
F Morr Lizy
G Trilisky Anatoly

 

Category: 19-21 . St

Semifinal
Cpl# Names Club City W T SF Q VW Total Recalled
A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G
150 Rafaelov Poman - Riabov Olga Guli Holon



X



X
X



X X X





X





X
X 9
153 Pekerman Boris - Nemirovich Rona Elvin club Rishon leZion










X







X
X


X X



X X
7
155 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva X X X

X
X X X

X X X X X

X

X X

X

X X

X
19 V
159 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad

X X

X





X

X X

X X

X

X X

X

X 13
165 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod X X X
X X X X X X X X X X
X X
X X


X
X
X X
X X X X X 26 V
167 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva

X X X X X

X X X X X
X
X X
X
X X X X
X

X X
X X 23 V
168 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva







X


X X X



X X

X

X

X X



10
169 Farber Rony - Dehktiar Lina Santaka Natsrat Ilit





X X





X




X X




X X





7
171 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
177 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad X X
X X

X X
X



X

X

X X
X


X X
X


15
178 Kogan Yakir - Shapiro Anastasia Elvin club Rishon leZion X X
X
X

X
X
X
X

X
X
X X
X X X

X

X X
18 V
185 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow X X X X X X X X
X X X

X X X X X X
X
X X X X
X X X X X
X 28 V



Final

Waltz
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
155 5 5 5 6 5 4 5



6 --- 5 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
165 2 3 3 5 3 3 3

6 --- --- --- 3 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 6 6 4 3 4 6 2


4 --- --- 4 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
171 1 1 1 1 1 1 1 7 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
178 3 4 6 4 6 5 6



4 --- 6 Kogan Yakir - Shapiro Anastasia Elvin club Rishon leZion
185 4 2 2 2 2 2 4
5 --- --- --- --- 2 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Tango
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
155 3 6 5 5 6 2 4



5 --- 5 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
165 4 4 4 3 4 5 2


6 --- --- 3 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 6 5 3 6 5 6 3



4 --- 6 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
171 1 1 1 1 1 1 1 7 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
178 5 3 6 4 2 4 5


4 --- --- 4 Kogan Yakir - Shapiro Anastasia Elvin club Rishon leZion
185 2 2 2 2 3 3 6
4 --- --- --- --- 2 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Slow Foxtrot
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
155 4 6 5 6 6 3 4



4(16) --- 5 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
165 2 5 3 3 2 2 3

6 --- --- --- 2 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 5 3 2 5 3 6 2

4 --- --- --- 3 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
171 1 1 1 1 1 1 1 7 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
178 6 4 6 4 4 5 6



4(17) --- 6 Kogan Yakir - Shapiro Anastasia Elvin club Rishon leZion
185 3 2 4 2 5 4 5


5 --- --- 4 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Quick step
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
155 4 6 6 6 6 5 5




7 6 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
165 2 4 2 3 3 4 3

5(13) --- --- --- 3 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 6 5 4 5 4 3 2


4 --- --- 4 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
171 1 1 1 1 1 1 1 7 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
178 5 3 5 4 5 2 6



6 --- 5 Kogan Yakir - Shapiro Anastasia Elvin club Rishon leZion
185 3 2 3 2 2 6 4

5(12) --- --- --- 2 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Vien Waltz
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
155 3 3 4 6 5 4 5


4 --- --- 4 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
165 2 4 3 2 2 3 2
4 --- --- --- --- 2 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 5 5 5 4 3 5 3



7 --- 5 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
171 1 1 1 1 1 1 1 7 --- --- --- --- --- 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
178 6 6 6 5 6 2 4




7 6 Kogan Yakir - Shapiro Anastasia Elvin club Rishon leZion
185 4 2 2 3 4 6 6


5 --- --- 3 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Total
Cpl# W T SF Q VW Total Result Names Club City
155 5 5 5 6 4 25 5 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
165 3 3 2 3 2 13 3 - Rule 10 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
167 4 6 3 4 5 22 4 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
171 1 1 1 1 1 5 1 Denisov Vitaly - Pazina Natalia Moscow Moscow
178 6 4 6 5 6 27 6 Kogan Yakir - Shapiro Anastasia Elvin club Rishon leZion
185 2 2 4 2 3 13 2 - Rule 10 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Letter Judge Name
A Abtate Jerry
B Archaya Roman
C Drenth Harold
D Mashkov Aleksander
E Morr Eli
F Vaiman Evgeny
G Vasutiak Yri

 

Category: 16-18 . St

Semifinal
Cpl# Names Club City W T SF Q VW Total Recalled
A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G
59 Baidaik Vadim - Kostenko Svetlana Ukraina Ukraina


































0
77 Zilberman Maor - Ronin Tatyana Bravo Beer Sheva


































0
99 Yahnin Sergey - Parizer Yulia Elvin club Rishon leZion

X





X





X





X










4
102 Zemliakov Roman - Aingorn Renata Elvin club Rishon leZion


































0
150 Rafaelov Poman - Riabov Olga Guli Holon X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X
X X X X X X X X X X

X 32 V
153 Pekerman Boris - Nemirovich Rona Elvin club Rishon leZion X X
X X X X
X


X X
X

X X X X X
X
X

X

X X X 21 V
154 Kudriashov Dmitry - Kilunovsky Katia Elvin club Rishon leZion
X


X
X X
X X X
X





X X

X

X
X X X X
16
155 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva

X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X
X X X X X X X X X X X X 31 V
156 Sverdlov Boris - Elzon Sabina Bravo Beer Sheva X X












X
X



X



X






6
159 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad X
X X X X X X
X X X
X X
X X X X X X
X X X X X X X X X X X X 30 V
162 Avramenko Anton - Kaplyi Anna Ukraina Ukraina X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
185 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V



Final

Waltz
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
150 6 3 4 5 4 5 4


4(15) --- --- 5 Rafaelov Poman - Riabov Olga Guli Holon
153 5 4 6 6 6 6 6




7 6 Pekerman Boris - Nemirovich Rona Elvin club Rishon leZion
155 4 6 5 4 3 3 3


5 --- --- 3 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
159 3 5 3 2 5 4 5


4(12) --- --- 4 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
162 2 1 1 1 2 2 1 4 --- --- --- --- --- 1 Avramenko Anton - Kaplyi Anna Ukraina Ukraina
185 1 2 2 3 1 1 2
6 --- --- --- --- 2 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Tango
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
150 6 5 5 5 4 6 5



5 --- 5 Rafaelov Poman - Riabov Olga Guli Holon
153 5 3 6 6 6 5 6




7 6 Pekerman Boris - Nemirovich Rona Elvin club Rishon leZion
155 4 4 3 4 3 3 3

4 --- --- --- 3 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
159 2 6 4 3 5 4 4


5 --- --- 4 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
162 1 1 1 1 2 2 1 5 --- --- --- --- --- 1 Avramenko Anton - Kaplyi Anna Ukraina Ukraina
185 3 2 2 2 1 1 2
6 --- --- --- --- 2 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Slow Foxtrot
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
150 5 5 4 4 5 6 5



6 --- 5 Rafaelov Poman - Riabov Olga Guli Holon
153 4 6 6 6 6 5 6




7 6 Pekerman Boris - Nemirovich Rona Elvin club Rishon leZion
155 6 4 5 5 3 3 2


4 --- --- 4 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
159 3 3 2 3 4 4 4

4 --- --- --- 3 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
162 1 1 1 1 2 2 1 5 --- --- --- --- --- 1 Avramenko Anton - Kaplyi Anna Ukraina Ukraina
185 2 2 3 2 1 1 3
5 --- --- --- --- 2 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Quick step
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
150 4 6 5 5 4 6 5



5 --- 5 Rafaelov Poman - Riabov Olga Guli Holon
153 6 5 6 6 6 4 6




7 6 Pekerman Boris - Nemirovich Rona Elvin club Rishon leZion
155 3 3 4 4 3 3 2

5 --- --- --- 3 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
159 2 4 3 2 5 5 4


5 --- --- 4 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
162 1 1 1 1 2 2 1 5 --- --- --- --- --- 1 Avramenko Anton - Kaplyi Anna Ukraina Ukraina
185 5 2 2 3 1 1 3
4 --- --- --- --- 2 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Vien Waltz
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
150 4 5 4 5 6 5 3



6 --- 4 Rafaelov Poman - Riabov Olga Guli Holon
153 6 4 6 4 5 6 6




7 6 Pekerman Boris - Nemirovich Rona Elvin club Rishon leZion
155 5 6 5 6 3 3 2



5 --- 5 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
159 2 3 3 2 4 4 5

4 --- --- --- 3 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
162 1 1 1 1 1 2 1 6 --- --- --- --- --- 1 Avramenko Anton - Kaplyi Anna Ukraina Ukraina
185 3 2 2 3 2 1 4
4 --- --- --- --- 2 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Total
Cpl# W T SF Q VW Total Result Names Club City
150 5 5 5 5 4 24 5 Rafaelov Poman - Riabov Olga Guli Holon
153 6 6 6 6 6 30 6 Pekerman Boris - Nemirovich Rona Elvin club Rishon leZion
155 3 3 4 3 5 18 3 - Rule 10 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
159 4 4 3 4 3 18 4 - Rule 10 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
162 1 1 1 1 1 5 1 Avramenko Anton - Kaplyi Anna Ukraina Ukraina
185 2 2 2 2 2 10 2 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Letter Judge Name
A Abtate Jerry
B Archaya Roman
C Drenth Harold
D Elizarov Vadim
E Grinevich Saulus
F Kudinov Oleg
G Trilisky Tatiana

 

Category: 14-15 . La

Semifinal
Cpl# Names Club City CH S R PA J Total Recalled
A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G
54 Azimov Mihael - Azimov Maria Gratzia Ashdod
























X






X
2
55 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
X X X X X X X X X X X
X X
X
X X X X
X X X X X X X
X X
X 28 V
57 Paranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina X
X X X X X X X X X
X
X
X X X X X X
X X X X X X
X X X X X 29 V
74 Kogan Lior - Genov Anastasia Gratzia Ashdod




















X












1
77 Zilberman Maor - Ronin Tatyana Bravo Beer Sheva
X










X

X

X X

X


X

X



8
78 Fishman Ilan - Vehterman Maria Bravo Beer Sheva



X





X
X












X
X



X 6
80 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot X X
X X X
X X
X X X
X X
X
X

X
X X X
X
X X X X
23 V
81 Kogan David 2 - Voevodin Lera Kohavei haRikud Ashkelon X
X





X





X
X



X





X



7
82 Krilov Alexander - Feldman Tali Santaka Natsrat Ilit X
X


X X
X

X X
X
X
X X X X



X

X

X X 17
87 Chernyayev Rostislav - Aronin Evgenia Gratzia Ashdod














X





X X




X




4
135 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad X X X X X X X X X X X X X
X X X X X

X X
X
X
X X
X X

26 V
143 Aslanian Levan - Shonia Tamta Georgia Georgia
X
X
X X
X
X X X X X X
X X
X
X
X X X
X X
X X X X 24 V
146 Sizov Iliya - Oganesian Elena Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V



Final

Cha-Cha-Cha
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
55 5 4 4 6 3 3 3


5 --- --- 3 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
57 2 5 2 1 2 6 2
5 --- --- --- --- 2 Paranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
80 6 6 5 4 4 4 6



4 --- 6 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot
135 4 1 3 5 6 2 5


4(10) --- --- 4 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
143 3 2 6 2 5 5 4


4(11) --- --- 5 Aslanian Levan - Shonia Tamta Georgia Georgia
146 1 3 1 3 1 1 1 5 --- --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elena Moscow Moscow


 

Samba
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
55 4 4 3 6 2 4 3


6 --- --- 3 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
57 1 6 2 2 3 6 2
4 --- --- --- --- 2 Paranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
80 6 5 5 5 6 5 6



4 --- 6 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot
135 3 1 4 4 5 3 5


5(15) 7 --- 4 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
143 5 2 6 3 4 2 4


5(15) 6 --- 5 Aslanian Levan - Shonia Tamta Georgia Georgia
146 2 3 1 1 1 1 1 5 --- --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elena Moscow Moscow


 

Rumba
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
55 6 4 4 6 4 3 3


5 --- --- 4 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
57 2 6 2 1 2 6 2
5 --- --- --- --- 2 Paranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
80 5 5 5 5 6 4 6



5 --- 6 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot
135 3 3 3 4 3 2 5

5 --- --- --- 3 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
143 4 2 6 3 5 5 4


4 --- --- 5 Aslanian Levan - Shonia Tamta Georgia Georgia
146 1 1 1 2 1 1 1 6 --- --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elena Moscow Moscow


 

Paso-Doble
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
55 5 2 5 6 4 4 3


4 --- --- 4 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
57 2 6 2 4 2 6 2
4 --- --- --- --- 2 Paranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
80 4 5 4 5 6 3 5



6 --- 5 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot
135 3 1 3 2 3 2 6

6 --- --- --- 3 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
143 6 4 6 3 5 5 4



5 --- 6 Aslanian Levan - Shonia Tamta Georgia Georgia
146 1 3 1 1 1 1 1 6 --- --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elena Moscow Moscow


 

Jive
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
55 4 4 3 5 4 6 4


5(19) --- --- 5 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
57 1 6 2 2 3 4 2
4 --- --- --- --- 2 Paranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
80 5 5 5 6 6 2 5



5 --- 6 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot
135 3 3 4 4 2 5 6


5(16) --- --- 4 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
143 6 2 6 3 5 3 3

4 --- --- --- 3 Aslanian Levan - Shonia Tamta Georgia Georgia
146 2 1 1 1 1 1 1 6 --- --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elena Moscow Moscow


 

Total
Cpl# CH S R PA J Total Result Names Club City
55 3 3 4 4 5 19 4 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
57 2 2 2 2 2 10 2 Paranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
80 6 6 6 5 6 29 6 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot
135 4 4 3 3 4 18 3 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
143 5 5 5 6 3 24 5 Aslanian Levan - Shonia Tamta Georgia Georgia
146 1 1 1 1 1 5 1 Sizov Iliya - Oganesian Elena Moscow Moscow


 

Letter Judge Name
A Abtate Jerry
B Archaya Roman
C Drenth Harold
D Karachentzev Vladimir
E Kudinov Oleg
F Perez Patrice
G Vaiman Lusi

Category: 19+ . La amateur

1/4 final
Cpl# Names Club City CH S R PA J Total Recalled
A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G
126 Ibragimov Timur - Rudman Anna Siluet Arad X X

X X
X X

X X

X




X X

X X

X
X X

16
134 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad
X
X
X

X
X


X



X








X




8
141 Tzur Avi - Zilberg Irina Guli Holon X
X X X X X

X X X X X X
X X X X X

X X X X X
X X X X X X 28 V
142 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod X X X X X X X X X X
X X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 33 V
143 Segal Stas - Ilchenko Natasha Elvin club Rishon leZion X X

X X
X
X

X
X X
X X X

X



X X
X

X X 18 V
144 Sivolapov Kirill - Glebov Olga Elvin club Rishon leZion X X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X
X X X X X X X X
32 V
145 Dahan Oron - Chikatunov Polina Elvin club Rishon leZion X X X X X X X X X X X X
X
X X X X
X X X X X X X
X X X X X X X 31 V
148 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva

X X X
X X X X X X X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 31 V
149 Farber Rony - Dehktiar Lina Santaka Natsrat Ilit













X X




X





X





4
150 Belotzirkovsky Denis - Milman Dorit Elvin club Rishon leZion
X X


X
X X X

X
X X


X

X X X X X

X


X 17
151 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
152 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow X X X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 34 V
153 Moiseev Ivan - Chegrinets Ludmila Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
154 Shishin Anton - Korovnikova Karina Moscow Moscow X X X X X X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 34 V
155 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
159 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad X
X X X X X X X
X X X X
X X X X X X X X X X X
X X

X X X X 29 V



 

Semifinal
Cpl# Names Club City CH S R PA J Total Recalled
A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G
141 Tzur Avi - Zilberg Irina Guli Holon




X X


X

X


X
X X





X


X


9
142 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod X
X X X
X


X

X


X X X



X








X 12
143 Segal Stas - Ilchenko Natasha Elvin club Rishon leZion







X





X









X X X X


X
7
144 Sivolapov Kirill - Glebov Olga Elvin club Rishon leZion
X


X





X





















3
145 Dahan Oron - Chikatunov Polina Elvin club Rishon leZion





X












X





X


X


4
148 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
X X




X X

X X
X X




X X

X


X


X 13 V
151 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow X

X X

X X X
X
X X X X
X
X X X X X X

X X X X X X X 25 V
152 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X

X X X X X
X X X X X X X X X X X X X X
31 V
153 Moiseev Ivan - Chegrinets Ludmila Moscow Moscow X X X X X X
X X X X X X
X X X X X X
X X X X X X
X X X
X X
29 V
154 Shishin Anton - Korovnikova Karina Moscow Moscow X X X X X
X X
X X X X
X
X X X X X X X X X X X X
X X X X
X 29 V
155 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
159 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad




X
X


X X X X



X
X


X

X


X X X 13 V



Final

Cha-Cha-Cha
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 Result Names Club City
148 7 7 5 7 6 7 4





7 7 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 3 4 3 3 4 1 3

5 --- --- --- --- 3 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 4 3 2 2 1 5 5

4 --- --- --- --- 4 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
153 2 1 4 5 2 2 6
4 --- --- --- --- --- 2 Moiseev Ivan - Chegrinets Ludmila Moscow Moscow
154 5 6 6 4 5 3 2



5 --- --- 5 Shishin Anton - Korovnikova Karina Moscow Moscow
155 1 2 1 1 3 4 1 4 --- --- --- --- --- --- 1 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Moscow Moscow
159 6 5 7 6 7 6 7




4 --- 6 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Samba
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 Result Names Club City
148 7 7 6 7 6 6 6




4(24) --- 7 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 4 4 4 4 4 1 5


6 --- --- --- 4 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 5 3 1 2 1 2 4
4 --- --- --- --- --- 2 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
153 1 1 3 3 2 4 3

6 --- --- --- --- 3 Moiseev Ivan - Chegrinets Ludmila Moscow Moscow
154 3 6 5 5 5 7 2



5 --- --- 5 Shishin Anton - Korovnikova Karina Moscow Moscow
155 2 2 2 1 3 3 1
5 --- --- --- --- --- 1 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Moscow Moscow
159 6 5 7 6 7 5 7




4(22) --- 6 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Rumba
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 Result Names Club City
148 7 6 5 7 7 6 5




4 --- 6 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 5 3 3 4 4 3 6


5 --- --- --- 4 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 3 1 1 2 1 4 4
4 --- --- --- --- --- 2 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
153 2 2 4 3 2 5 3

5 --- --- --- --- 3 Moiseev Ivan - Chegrinets Ludmila Moscow Moscow
154 4 5 6 5 5 2 2



6 --- --- 5 Shishin Anton - Korovnikova Karina Moscow Moscow
155 1 4 2 1 3 1 1 4 --- --- --- --- --- --- 1 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Moscow Moscow
159 6 7 7 6 6 7 7





7 7 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Paso-Doble
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 Result Names Club City
148 7 7 4 7 7 7 5





7 7 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 4 6 3 4 4 1 7


5 --- --- --- 4 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 3 2 1 2 2 6 4
4 --- --- --- --- --- 2 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
153 1 1 5 3 1 5 3

5 --- --- --- --- 3 Moiseev Ivan - Chegrinets Ludmila Moscow Moscow
154 6 4 6 5 5 3 2



5 --- --- 5 Shishin Anton - Korovnikova Karina Moscow Moscow
155 2 3 2 1 3 2 1
5 --- --- --- --- --- 1 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Moscow Moscow
159 5 5 7 6 6 4 6




6 --- 6 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Jive
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 Result Names Club City
148 6 4 3 7 6 7 4




5 --- 6 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 4 3 4 3 4 2 7


6 --- --- --- 3 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 5 5 1 2 1 5 6



6 --- --- 4 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
153 1 1 5 4 2 4 2
4 --- --- --- --- --- 2 Moiseev Ivan - Chegrinets Ludmila Moscow Moscow
154 3 6 6 5 5 3 3



5 --- --- 5 Shishin Anton - Korovnikova Karina Moscow Moscow
155 2 2 2 1 3 1 1
6 --- --- --- --- --- 1 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Moscow Moscow
159 7 7 7 6 7 6 5





7 7 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Total
Cpl# CH S R PA J Total Result Names Club City
148 7 7 6 7 6 33 7 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 3 4 4 4 3 18 4 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 4 2 2 2 4 14 3 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
153 2 3 3 3 2 13 2 Moiseev Ivan - Chegrinets Ludmila Moscow Moscow
154 5 5 5 5 5 25 5 Shishin Anton - Korovnikova Karina Moscow Moscow
155 1 1 1 1 1 5 1 Yelizarov Alexander - Ivanova Natalia Moscow Moscow
159 6 6 7 6 7 32 6 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Letter Judge Name
A Abrate Jerry
B Archaya Roman
C Drenth Harold
D Karachentzev Vladimir
E Kudinov Oleg
F Morr Eli
G Trilisky Anatoly

 

Category: 19-21 . La

Semifinal
Cpl# Names Club City CH S R PA J Total Recalled
A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G
130 Pekerman Boris - Nemirovsky Rona Elvin club Rishon leZion X





X X




X X





X











6
131 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
X X

X

X X

X

X X

X

X X









X 12
141 Tzur Avi - Zilberg Irina Guli Holon



X



X
X



X
X

X
X
X

X
X
X

11
142 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod X
X X X

X X X
X
X X X X
X

X X X
X X X
X X X X X
24 V
144 Sivolapov Kirill - Glebov Olga Elvin club Rishon leZion


X

X
X
X

X


X

X


X

X


X X
X 12
147 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva X X X X X X X X
X X X X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 33 V
148 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva

X X
X X X X


X X
X
X
X X




X X X X X

X X 19 V
149 Farber Rony - Dehktiar Lina Santaka Natsrat Ilit
X



X


X





X












X


5
151 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow X X X X X X X X
X X X X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 33 V
152 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X
X X X X X X X X X X X X 34 V
159 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad X X


X




X X
X X

X X X X X
X X X
X X


X
18 V
167 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow



X




X












X









3



Final

Cha-Cha-Cha
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
142 5 5 5 5 4 6 6



5(24) --- 6 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
147 4 6 3 3 2 3 3

5 --- --- --- 3 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
148 6 4 1 4 6 4 4


5 --- --- 4 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 1 2 4 2 3 2 2
5 --- --- --- --- 2 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 2 1 2 1 1 1 1 5 --- --- --- --- --- 1 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
159 3 3 6 6 5 5 5



5(21) --- 5 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Samba
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
142 4 4 5 5 4 6 6



5(22) --- 5 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
147 3 6 4 3 2 4 3

4 --- --- --- 3 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
148 6 3 1 4 6 3 4


5 --- --- 4 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 1 1 2 2 3 2 2
6 --- --- --- --- 2 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 2 2 3 1 1 1 1 4 --- --- --- --- --- 1 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
159 5 5 6 6 5 5 5



5(25) --- 6 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Rumba
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
142 6 3 5 5 4 6 5



5 --- 5 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
147 4 6 4 3 2 4 2


6 --- --- 3 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
148 5 5 1 4 6 5 4



6 --- 4 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 2 1 3 2 3 2 3
4 --- --- --- --- 2 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 1 2 2 1 1 1 1 5 --- --- --- --- --- 1 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
159 3 4 6 6 5 3 6



4 --- 6 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Paso-Doble
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
142 6 5 5 6 4 6 6




7 6 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
147 3 6 4 3 3 4 3

4 --- --- --- 3 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
148 5 3 1 4 6 5 5



6 --- 5 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 2 1 3 1 2 2 2
6 --- --- --- --- 2 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 1 2 2 2 1 1 1 4 --- --- --- --- --- 1 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
159 4 4 6 5 5 3 4


4 --- --- 4 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Jive
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
142 6 6 5 5 4 6 5



4(19) --- 6 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
147 5 4 4 3 3 3 3

4 --- --- --- 3 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
148 3 5 1 4 6 5 4


4 --- --- 4 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 1 1 2 2 2 2 2
7 --- --- --- --- 2 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 2 2 3 1 1 1 1 4 --- --- --- --- --- 1 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
159 4 3 6 6 5 4 6



4(16) --- 5 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Total
Cpl# CH S R PA J Total Result Names Club City
142 6 5 5 6 6 28 6 Magaziner Maksim - Farber Hana Gratzia Ashdod
147 3 3 3 3 3 15 3 Boruhov Roman - Kompaneitz Alexandra Bravo Beer Sheva
148 4 4 4 5 4 21 4 Davidov Shimriel - Kaner Yulia Bravo Beer Sheva
151 2 2 2 2 2 10 2 Zolotarevsky Alexey - Zakateeva Valeria Moscow Moscow
152 1 1 1 1 1 5 1 Ravdel Alexander - Rumiantseva Natalia Moscow Moscow
159 5 6 6 4 5 26 5 Gershin Konstantin - Piskun Diana Siluet Arad


 

Letter Judge Name
A Abrate Jerry
B Archaya Roman
C Drenth Harold
D Grinevich Saulus
E Karachentzev Vladimir
F Mashkov Aleksander
G Vaiman Evgeny

1

Category: 16-18 . La

Semifinal
Cpl# Names Club City CH S R PA J Total Recalled
A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G
114 Zilberman Maor - Ronin Tatyana Bravo Beer Sheva


































0
120 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow X X X X X X X X
X X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 33 V
125 Rafaelov Poman - Riabov Olga Guli Holon





















X











1
126 Ibragimov Timur - Rudman Anna Siluet Arad
X X X X

X X



X X X X


X

X X X


X X X


17 V
128 Yahnin Sergey - Parizer Yulia Elvin club Rishon leZion





X





X


X
X X




X X X



X X 10
129 Kudriashov Dmitry - Kilunovsky Katia Elvin club Rishon leZion X

X X

X X X X
X



X
















9
130 Pekerman Boris - Nemirovsky Rona Elvin club Rishon leZion X X X

X X X X X X X X X X X X
X X X X X X X X X X X X X X X X X 32 V
131 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
X X X X X X
X X X X X X
X X X X X X X X X X X X X
X X X X X X 31 V
132 Sverdlov Boris - Elzon Sabina Bravo Beer Sheva




X





X X
X


X












X
6
134 Miasnik Ilya - Perez Anabelle Desert Sunrise Arad X




X



X

X


X

X X


X X X


X
X 12
138 Avramenko Anton - Kapeiy Anna Ukraina Ukraina X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
167 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow X X X X X X
X X X X X

X
X X X

X
X X X

X X X X X

24 V



Final

Cha-Cha-Cha
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
120 2 5 1 1 2 1 4
5 --- --- --- --- 2 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
126 5 2 6 4 6 6 5



4 --- 6 Ibragimov Timur - Rudman Anna Siluet Arad
130 3 3 2 6 4 4 2

4 --- --- --- 3 Pekerman Boris - Nemirovsky Rona Elvin club Rishon leZion
131 4 6 4 5 3 3 3


5 --- --- 4 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
138 1 1 3 2 1 2 1 4 --- --- --- --- --- 1 Avramenko Anton - Kapeiy Anna Ukraina Ukraina
167 6 4 5 3 5 5 6



5 --- 5 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Samba
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
120 2 6 1 1 1 1 3 4 --- --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
126 4 1 6 3 6 6 5



4 --- 6 Ibragimov Timur - Rudman Anna Siluet Arad
130 6 4 3 4 4 4 4


6 --- --- 4 Pekerman Boris - Nemirovsky Rona Elvin club Rishon leZion
131 3 5 4 6 3 3 2

4 --- --- --- 3 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
138 1 3 2 2 2 2 1
6 --- --- --- --- 2 Avramenko Anton - Kapeiy Anna Ukraina Ukraina
167 5 2 5 5 5 5 6



6 --- 5 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Rumba
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
120 2 2 1 1 2 2 4
6 --- --- --- --- 2 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
126 6 3 6 4 5 6 2



4(14) --- 5 Ibragimov Timur - Rudman Anna Siluet Arad
130 5 5 4 6 4 4 5



6 --- 4 Pekerman Boris - Nemirovsky Rona Elvin club Rishon leZion
131 3 1 3 5 3 3 3

6 --- --- --- 3 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
138 1 4 2 2 1 1 1 4 --- --- --- --- --- 1 Avramenko Anton - Kapeiy Anna Ukraina Ukraina
167 4 6 5 3 6 5 6



4(17) --- 6 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Paso-Doble
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
120 2 2 1 1 1 1 4 4 --- --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
126 4 4 6 5 6 6 3



4 --- 6 Ibragimov Timur - Rudman Anna Siluet Arad
130 6 5 4 6 4 4 5



5(22) --- 4 Pekerman Boris - Nemirovsky Rona Elvin club Rishon leZion
131 3 1 3 3 3 3 2

7 --- --- --- 3 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
138 1 3 2 2 2 2 1
6 --- --- --- --- 2 Avramenko Anton - Kapeiy Anna Ukraina Ukraina
167 5 6 5 4 5 5 6



5(24) --- 5 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Jive
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
120 2 1 1 1 1 2 5 4 --- --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
126 6 3 6 5 5 6 4



4 --- 6 Ibragimov Timur - Rudman Anna Siluet Arad
130 4 6 4 6 3 4 3


5 --- --- 4 Pekerman Boris - Nemirovsky Rona Elvin club Rishon leZion
131 5 4 3 4 4 3 2


6 --- --- 3 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
138 1 2 2 2 2 1 1
7 --- --- --- --- 2 Avramenko Anton - Kapeiy Anna Ukraina Ukraina
167 3 5 5 3 6 5 6



5 --- 5 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Total
Cpl# CH S R PA J Total Result Names Club City
120 2 1 2 1 1 7 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
126 6 6 5 6 6 29 6 Ibragimov Timur - Rudman Anna Siluet Arad
130 3 4 4 4 4 19 4 Pekerman Boris - Nemirovsky Rona Elvin club Rishon leZion
131 4 3 3 3 3 16 3 Santkovsky Alex - Kompaneitz Anastasia Bravo Beer Sheva
138 1 2 1 2 2 8 2 Avramenko Anton - Kapeiy Anna Ukraina Ukraina
167 5 5 6 5 5 26 5 Golinkevich Sergey - Ryazantseva Maria Moscow Moscow


 

Letter Judge Name
A Abrate Jerry
B Archaya Roman
C Drenth Harold
D Kudinov Oleg
E Shustin Galina
F Vaiman Lusi
G Vasutiak Yri

Category: 14-15 . St

Semifinal
Cpl# Names Club City W T SF Q VW Total Recalled
A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G A B C D E F G
36 Taranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina X
X X X X X X
X X X
X X
X X X X X X
X X X X X X X X X X X X 30 V
111 Kogan Lior - Genov Anastasia Gratzia Ashdod

X




X





X X

X

X X










7
112 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad X X

X

X X X X


X X

X X
X X
X X
X X X X
X X
21 V
113 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion X X X X X X X X X
X X X X
X X X X
X
X X
X X X X X X X X X X 30 V
114 Zilberman Maor - Ronin Tatyana Bravo Beer Sheva




X


X

X
X X X



X X X
X X
X X X



14
115 Fishman Ilan - Vehterman Maria Bravo Beer Sheva


































0
117 Krilov Alexander - Feldman Tali Santaka Natsrat Ilit
X
X X
X



X X X


X X
X


X
X



X X
X 15
120 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
121 Baidaik Vadim - Kostenko Svetlana Ukraina Ukraina X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 35 V
122 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot X X X X
X X X X X X X X X X

X
X X X

X

X


X
X X 23 V



Final

Waltz
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
36 2 5 1 1 2 4 4
4(6) --- --- --- --- 2 Taranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
112 4 2 5 6 4 5 6



5(20) --- 4 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
113 6 4 6 5 5 3 5



5(22) --- 5 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
120 1 1 2 4 3 1 3
4(5) --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
121 3 3 3 2 1 2 2
4(7) --- --- --- --- 3 Baidaik Vadim - Kostenko Svetlana Ukraina Ukraina
122 5 6 4 3 6 6 1



4 --- 6 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot


 

Tango
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
36 1 6 2 2 2 4 4
4 --- --- --- --- 2 Taranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
112 4 3 6 6 6 5 5



4 --- 6 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
113 5 4 5 5 4 2 6



6 --- 4 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
120 2 1 1 4 3 1 2
5 --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
121 3 2 3 1 1 3 3

7 --- --- --- 3 Baidaik Vadim - Kostenko Svetlana Ukraina Ukraina
122 6 5 4 3 5 6 1



5 --- 5 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot


 

Slow Foxtrot
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
36 3 5 1 1 1 3 3

6 --- --- --- 3 Taranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
112 4 1 6 6 5 6 6




7 6 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
113 5 4 5 5 6 4 5



6 --- 5 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
120 1 2 2 4 2 2 4
5 --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
121 2 3 3 2 3 1 2
4 --- --- --- --- 2 Baidaik Vadim - Kostenko Svetlana Ukraina Ukraina
122 6 6 4 3 4 5 1


4 --- --- 4 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot


 

Quick step
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
36 3 6 1 1 1 4 4

4 --- --- --- 3 Taranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
112 5 2 6 6 4 6 6




7 6 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
113 6 4 4 5 5 5 5



6 --- 5 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
120 1 1 2 4 2 1 3
5 --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
121 2 3 3 2 3 2 2
4 --- --- --- --- 2 Baidaik Vadim - Kostenko Svetlana Ukraina Ukraina
122 4 5 5 3 6 3 1


4 --- --- 4 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot


 

Vien Waltz
Cpl# A B C D E F G 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 Result Names Club City
36 3 5 1 1 3 2 4

5 --- --- --- 3 Taranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
112 4 1 4 6 4 5 6


4 --- --- 4 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
113 5 4 5 5 5 6 5



6 --- 5 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
120 2 2 2 4 1 1 2
6 --- --- --- --- 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
121 1 3 3 2 2 3 3

7 --- --- --- 2 Baidaik Vadim - Kostenko Svetlana Ukraina Ukraina
122 6 6 6 3 6 4 1




7 6 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot


 

Total
Cpl# W T SF Q VW Total Result Names Club City
36 2 2 3 3 3 13 3 Taranuk Evgeni - Zvereva Anastasia Ukraina Ukraina
112 4 6 6 6 4 26 6 Gololobov Ruslan - Eksuzian Polina Siluet Arad
113 5 4 5 5 5 24 4 Mucherman Alon - Svetnikov Tali Elvin club Rishon leZion
120 1 1 1 1 1 5 1 Sizov Iliya - Oganesian Elen Moscow Moscow
121 3 3 2 2 2 12 2 Baidaik Vadim - Kostenko Svetlana Ukraina Ukraina
122 6 5 4 4 6 25 5 Shakam Nadav - Aviv Natali Karnaval Rehovot


 

Letter Judge Name
A Abrate Jerry
B Archaya Roman
C Drenth Harold
D Elizarov Vadim
E Mashkov Aleksander
F Morr Lizy
G Trilisky Anatoly